Ana Sayfa Facebook Twitter Instagram Youtube  

Ankara Besyo

ANKARA BESYO HAZIRLIK KURSU

 

 

BİLGİ İÇİN: ADEM BAYRAM (Koordinatör-Antrenör)

GSM: (TURKCELL) 0533 480 59 97 – (AVEA) 0555 482 15 28

MSN: sporiumacademy@gmail.com

WEBSİTE: www.sporakademisibesyohazirlikkursu.com

 

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü’nde yükseköğrenimine devam etmek isteyen öğrencilere, Beden Eğitimi Öğretmeni, Antrenör, Spor Yöneticisi, Rekreasyon ve Spor uzmanlarını yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (BESYO’lara) öğrenci kazandırmak için uzman kadrosuyla, özel yetenek sınavlarına yönelik hazırlık kursu düzenliyor.

 

Bu sınavlara başvurmak için YGS sınavından herhangi bir bölümden her üniversitenin kendisinin belirlemiş olduğu baraj puanını almaları gerekmektedir. Ancak Besyo’ya başvurmak için YGS sınavından 150.000 puan almakta yeterli olabilir. Örnek verecek olursak Gazi Üniversitesi Antrenörlük Bölümü için 250.000 Ham Puan, Öğretmenlik Bölümü için 300,000 Ham Puan, Hacettepe Üniversitesi 265,000 Ham Puan, Ankara Üniversitesi 230,000 Ham Puan, Ankara dışından bir Üniversiteden bahsedecek olursak da Bartın Üniversitesi 150,000 Ham Puan olarak başvuru puanlarını belirlemişlerdir.

 

BESYO Özel Yetenek Sınavlarının puan hesaplamasında; YGS sınavının %55’i ve uygulamalı olan özel yetenek sınavının da %45’i alınarak puan hesaplaması yapılıyor.

 

Geçen sene en düşük puanla kazanan öğrencimiz YGS sınavından 152,480 puan almıştır. Daha sonraki en düşük puanlı öğrencimiz 179,850 puanla Besyo'ya yerleşmiştir. 200 ham puan ile 300 ham puan arasında birçok öğrencimiz çeşitli üniversiteleri kazanmışlardır. En yüksek puanlı öğrencimiz ise 312,765 ham puan ile Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitelerini Kazanmıştır. YGS sınavının etkisinin kırıldığı yerdir Sporium Academy.

 

Özel yetenek sınavı; kişinin bedensel aktiviteler ve çeşitli spor branşlarında test edildiği; beceri, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık vb. alanlarda çok yönlü aşamalardan oluşan bir sınav olduğu için bu bölümde öğrenim görmek isteyen öğrenciler sıkı bir bedensel çalışma yapmaları gerekiyor ve bu sıkı çalışma ortamını Sporium Academy sizlere sunuyor.

 

Her yıl yüz binlerce adayın birbiriyle yarıştığı üniversite sınavında başarılı olabilmeniz biraz daha zorlaşmaktadır. Bu zorluğu aşmanın tek yolu düzenli ve amaca yönelik çalışmaktır. YGS' ye giren yüz binlerce adayın Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ( BESYO ) ile ilgili pek bilgili olmadığı gözükmektedir. Bizler bunun için öğrencileri bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla rehberlik eğitimi de vermekteyiz.

 

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu olarak, kursumuza katılan adayların sportif özelliklerine ve YGS puanlarına göre üniversitelerini seçip o üniversiteleri kazanmalarını sağlıyoruz. Yıllara dayanan tecrübemiz ve Besyo Sınavları hakkındaki bilgimizi sizlerle paylaşıp öğrencilerimize Besyo’nun kapısını açıyoruz.

 

Kursa katılmak isteyen öğrencilerin ilk 3 antrenmanı deneme antrenmanları olarak baz alınmaktadır ve hiçbir ücret talep edilmemektedir. Öğrencinin durumunu gözlemleyen antrenör genel durumu ve öğrencinin sınavlardaki şansını öğrenci ile paylaşmaktadır.

 

14 Yıllık Tecrübeye sahip Akademisyen Antrenör eşliğinde çalışma imkanı. Link:  http://adembayram.org/

 

Besyo Hazırlık kursumuzun haricinde; Spor Liselerine Hazırlık, PMYO Hazırlık, POMEM Hazırlık, PAEM Hazırlık ve Askeri Okullara Hazırlık Kurslarımızda mevcuttur.

 

Ankara dışından gelecek olan öğrencilerimiz için Devlet Yurtları veya özel Yurtlarla iletişim kurup öğrencilerimizin kalacak yer problemlerini çözüyoruz.

 

Ankara’da 22 üniversiteye birden birebir hazırlık yapan tek kurs SPORİUM ACADEMY’dir.

 

Öğrencilerimizi Hazırladığımız Üniversiteler

 

*GAZİ ÜNİVERSİTESİ BESYO
*ANKARA ÜNİVERSİTESİ BESYO
*HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ BESYO

*BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
*BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ BESYO
*ÇANAKKALE ÜNİVERSİTESİ BESYO
*KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ BESYO
*AHİ EVRAN KIRŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BESYO
*KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ BESYO
*KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BESYO
*BARTIN ÜNİVERSİTESİ BESYO
*AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ BESYO

*KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ BESYO

*KARABÜK ÜNİVERSİTESİ BESYO

*DÜZCE ÜNİVERSİTESİ BESYO

*KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ BESYO

*SAMSUN ÜNİVERSİTESİ BESYO

*ORDU ÜNİVERSİTESİ BESYO

*ULUDAĞ BURSA ÜNİVERSİTESİ BESYO

*EDİRNE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BESYO

*EGE ÜNİVERSİTESİ BESYO

*ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BESYO

 

Ankara dışında ki Üniversitelerin Sınavlarına ulaşımı Kursumuzun Takım Otobüsüyle sağlamaktayız ve Sınavlar süresince kurs antrenörü öğrencilerimizin yanlarında bulunmaktadır.

ÇALIŞMALARIMIZ :

 

*KOORDİNASYON ÇALIŞMALARI
*COOPER TESTİ, 
*30 METRE, 100 METRE, 800 METRE, 1500 METRE KOŞULARI, KROS ÇALIŞMALARI
*BRANŞ ÇALIŞMASI (Futbol, Atletizm, Basketbol, Hentbol, Badminton, Tenis, Yüzme)
*MEKİK KOŞUSU ÇALIŞMALARI

 

Geçmiş yıllardaki kazanan öğrencilerimizi web sitemizden takip edebilirsiniz. http://www.sporakademisibesyohazirlikkursu.com

 

 

NOT: Burada yer alan bilgiler tamamen Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursuna aittir. Buradaki bilgileri başka bir kurs adına başka yerde görürseniz eğer, kopyala yapıştır tekniği kullanılarak sitemizden çalınmış olduğunu üzülerek bildirmek isteriz. (Sitenin her hakkı saklıdır ve izinsiz kullanılamaz).

 

 

BİLGİ İÇİN: ADEM BAYRAM (Koordinatör-Antrenör)

GSM: (TURKCELL) 0533 480 59 97 – (AVEA) 0555 482 15 28

MSN: sporiumacademy@gmail.com

WEBSİTE: www.sporakademisibesyohazirlikkursu.com