Ana Sayfa Facebook Twitter Instagram Youtube  

2015 POMEM Başvuruları Ne zaman?

2015 POMEM Başvuruları Ne zaman?

POMEM tarafından 2015 yılı polis alımı başvuruları ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Peki, 2015 polislik başvuruları ne zaman başlayacak? Polis olmak isteyenler de aranan şartlar neler? 2015 polis alımları ile ilgili merak edilen bütün detaylar haberimizde…

14. dönem POMEM sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından gözler yeni dönem başvurularının ne zaman yapılacağı sorusuna çevrildi. Binlerce vatandaşın hayalini süsleyen polis alımları için belirli şartların sağlanması gerekiyor. 15. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) alımları ile ilgili yeni bir açıklama yapılmadı. Henüz 14. Dönem POMEM başvuru sonuçları yeni açıklandığı ve başarılı olan adayların eğitime başlamaması nedeni ile yeni alımların önümüzdeki Nisan-Mayıs ayları içerisinde yapılması planlanıyor. 6 ay süreyle eğitim gören adayların bu süreci başarılı bir şekilde tamamlaması ve geçerli not alması gerekiyor. Adaylar haftada 30 saat ders görerek sınavlara tabi tutuluyor. Eğitim dönemi sonuçlarına göre adaylar Emniyet Genel Müdürlüğünde göreve başlayacak.

Polis olmak isteyen adayların başvuru da bulunduğu POMEM, adaylardan belirli şartları sağlamasını talep ediyor. Buna göre adayların KPSS’den en az 60 puan alması gerekiyor. Ayrıca boy ve kilo değerleri açısından da birçok faktörün sağlanması gerekiyor. Örneğin en az 1.70 boy ortalaması ve buna bağlı olarak kilo değerinin sağlanması talep ediliyor. Adayların kel olmamaları gibi dikkat çeken şartlar da yer alıyor. Fazla dikkat çeken bir görünüşünde istenmediği adayların, kolay tanınmaları için görünür yerlerinde dövme olmaması da aranıyor. Eğitim süreçlerinin sonunda ise adaylar genel bir sınava tabi tutuluyor ve göreve başlamaya hazır olduklarını kanıtlamaları isteniyor. Binlerce kişi POMEM yeni dönem alımlarını merakla bekliyor. Fakat, Emniyet Genel Müdürlüğü bu konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.